Wygrana załogi TVN Turbo w Rajdzie Wisły!

Załoga TVN Turbo w 61
Załoga TVN Turbo w 61
Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski odnieśli wielki sukces podczas 61. Rajdu Wisły. Załoga TVN Turbo jadąca Renault Clio R3T zwyciężyła w klasie 3. Dla Byśkiniewicza i Wisławskiego jest to pierwsza tegoroczna wygrana w swojej kategorii. Załoga okazała się także najszybsza w klasie na dodatkowo punktowanym odcinku Power Stage. Dzięki kompletowi punktów wiceliderzy sezonu po pięciu rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zbliżyli się do pierwszego miejsca.

Łukasz Byśkiniewicz:

Zawsze miło jest być na mecie, a jeszcze bardziej na najwyższym stopniu podium, zwłaszcza w tak trudnym rajdzie jak tegoroczna Wisła. Początek ścigania nie był łatwy - pierwszego dnia nie czułem się zbyt pewnie za kierownicą ponieważ nie trafiliśmy z ustawieniami zawieszenia. Było to widać po czasach, konkurencja nam nieco odskoczyła. Drugiego dnia pojechaliśmy zupełnie inny rajd, znacząco przyspieszając. Rajdy wygrywa ta załoga, która popełnia jak najmniej błędów - takie przytrafiły się naszym rywalom, co pozwoliła nam odrobić straty i wyjść na prowadzenie w rajdzie oraz wygrać. Zapowiada nam się bardzo ciekawa druga połowa sezonu, ponieważ nie zamierzamy odpuszczać i będziemy walczyć o tytuł Mistrza Polski. Bardzo dziękuję naszym partnerom, którzy umożliwili nam odnieść ten sukces, firmom: NOVOL, producentowi urządzeń RN Race Navigator oraz Modesto. Dziękuję również grupie TVN za wsparcie medialne.

Maciej Wisławski:

Jestem szczęśliwy ponieważ po pierwsze ukończyliśmy ten rajd, a po drugie, że wygraliśmy klasę. Cieszę się, że dokonaliśmy tego na Rajdzie Wisły, do którego mam olbrzymi sentyment. Trasa miała bardzo trudne partie do opisania, dyktowania i jechania. Pierwszego dnia nie szło najlepiej, ale drugiego tempo było już bardzo dobre. Rajdy są nieprzewidywalne dlatego walczyliśmy do końca i to się opłaciło. Mamy wygraną w klasie!

podziel się:

Pozostałe wiadomości