TVN Turbo kończy 18 lat!

18 lat TVN Turbo
18 lat TVN Turbo
12 grudnia 2021 roku mija dokładnie 18 lat od momentu, w którym stacja TVN Turbo rozpoczęła nadawanie. Niezmiernie się cieszymy, że udało nam się osiągnąć pełnoletniość, a przekroczenie tego konkretnego progu to naprawdę konkretna okazja do świętowania!

Kanał TVN Turbo zadebiutował na antenie 12 grudnia 2003 roku, jako pierwsza polska telewizjatematyczna skierowana do mężczyzn. Początkowo ramówka kanału złożona była główniez programów poświęconych motoryzacji i choć nadal ta tematyka stanowi trzon naszej oferty, to zczasem dołączyliśmy do niej również programy na inne tematy bliskie męskim zainteresowaniom.

Możemy bez fałszywej skromności powiedzieć, że udało nam się stworzyć kilka programów, którezostały przyjęte tak dobrze, że są kontynuowane przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Należą do nichmiędzy innymi „Zakup kontrolowany” (niedawno wyemitowaliśmy już 32. serię!), w którym AdamKornacki służy kupującym radą przy wyborze auta, prowadzony przez Adama Klimka „Samochódmarzeń: kup i zrób” oraz „Samochód marzeń Adama Klimka”, z których można było wyciągnąćogromną dawkę wiedzy na temat mechaniki samochodowej, a także poświęcone tematyce handlusamochodami „Wojny samochodowe” i „Zawodowi handlarze”. No i nie zapominajmy o „Automaniaku” – jednym z najstarszych polskich programów motoryzacyjnych, który choć debiutował na antenie TVN, to kontynuowany jest w TVN Turbo. Stałym elementem ramówki jest jedyny w polskiej telewizji codzienny motoryzacyjny program o charakterze informacyjnym – „Raport Turbo”.

Kilka lat temu postanowiliśmy zachęcić naszych prowadzących do rywalizacji na polu budowywłasnych projektów motoryzacyjnych i był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Pojedynki Adama Klimkaz Grzegorzem Dudą z serii na serię cieszyły się coraz większą popularnością (doczekaliśmy się ażczterech odsłon!). W ostatnim sezonie, w którym do rywalizacji stanęli Grzegorz Duda i PrzemekSzafrański, na projekty obu mechaników oddano rekordową liczbę ponad 140 tysięcy głosów.

18

18. urodziny TVN Turbo - spot

Od samego początku TVN Turbo towarzyszy nam idea, aby tworzyć programy osadzone w lokalnychrealiach, bliskie naszym widzom. I biorąc pod uwagę fakt, jakim zainteresowaniem cieszą się naszeprodukcje oraz to, że możemy się nimi dzielić nieprzerwanie od osiemnastu lat, mamy niezbity dowód na to, że widzowie podzielają nasz punkt widzenia. Dziękujemy za to i mamy nadzieję, że TVN Turbo będzie wam towarzyszyć co najmniej do osiągnięcia wieku średniego, a może nawet emerytalnego.

Z okazji osiemnastych urodzin przygotowaliśmy dla was specjalne wydanie „Raportu Turbo Extra”, na które zapraszamy w sobotę 11 grudnia o 17:30!

Raport Turbo Extra - 18

Raport Turbo Extra - 18. urodziny TVN Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?