Trzynasta edycja ProfiAuto Show już w najbliższy weekend!

ProfiAuto Show 2016
ProfiAuto Show 2016
O pechu będą mogli mówić tylko ci fani motoryzacji, którzy nas nie odwiedzą – deklarują organizatorzy trzynastej edycji targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show (4-5 czerwca, Katowice). W tym roku mocne akcenty imprezy to m.in. kaskaderskie show, możliwość obejrzenia motoryzacyjnych osobliwości i spotkania motoryzacyjnych osobistości.

Wśród motoryzacyjnych osobliwości, jakie będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend podczas ProfiAuto Show 2016, są m.in.: samochód o dwóch silnikach, wytatuowany i „diabelski” motocykl, wyjątkowe modele Lexusa oraz Yamahy czy auto dla czterech kierowców. Motoryzacyjne osobistości – to mistrzyni rajdowa Klaudia Podkalicka, a także dziennikarze motoryzacyjni – Patryk Mikiciuk i Adam Klimek. Emocje podsyci także wieczorne, kaskaderskie show i trwające przez cały dzień na terenach zewnętrznych pokazy: m.in. driftu, kontrolowanych zderzeń, samochodowego bowlingu, taxi na dwóch kółkach i ratownictwa medycznego.

– Chcemy przynajmniej raz w roku zaprosić wszystkich do naszego świata: autentycznej, motoryzacyjnej pasji. Ubiegłoroczna edycja po raz pierwszy odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Nowe miejsce pozwoliło nam rozwinąć skrzydła i zrealizować śmielsze pomysły. W tym roku chcemy jeszcze więcej: impreza obejmie zarówno MCK, teren przed nim, jak i sam Spodek, w którym w sobotę będziemy prezentować samochody poddane tuningowi – mówi Michał Tochowicz z ProfiAuto.

ProfiAuto Show 2016
ProfiAuto Show 2016

Podczas ProfiAuto Show 2016, oprócz stoisk 140 najważniejszych marek z branży automotive i strefy tuningowej, obejrzeć będzie można również m.in. egzemplarze takie jak Lexus LFA (jeden z dwóch takich w Polsce) czy Calibra Tsunami Bimoto (samochód z dwoma silnikami o mocy ponad 2000 KM), a także liczne modele takich marek jak Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche. Na fanów jednośladów będzie czekał m.in. najnowszy model Yamaha MT-10, który niedawno wszedł do produkcji, a także customowe motocykle: Behemot Bike (zaprojektowany przez Adama „Nergala” Darskiego) czy Recydywista (pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, pokryty jasną skórą).

Pierwszego dnia trwania targów na Placu Honorowym przed Spodkiem zaplanowano m.in. show kaskaderskie Gladiators Day, wypełnione akrobacjami i efektami pirotechnicznymi. W jego ramach zobaczyć będzie można: skoki motocyklowe, strzały do jadącego auta z bazooki, pokazy monster truck i miażdżenia aut, poślizgi kontrolowane oraz akrobacje kaskaderskie z wykorzystaniem miotacza ognia.

ProfiAuto Show 2016
ProfiAuto Show 2016

ProfiAuto Show to także – już tradycyjnie – wiele elementów przygotowanych z myślą o specjalistach z branży motoryzacyjnej. W tym roku są to szkolenia, specjalistyczne pokazy (m.in, pierwszej na świecie dziewięciobiegowej skrzyni biegów przeznaczonej do pojazdów osobowych) czy specjalna strefa atrakcji dla mechaników – miasteczko, w którym będą mogli testować sprzęty.

Ponadto, wśród atrakcji zaplanowanych w ramach targów znajdują się również: motoryzacyjny kącik dla dzieci, bezpłatny tor kartingowy, symulator bezpiecznej jazdy, konkursy dla publiczności i występy dj'ek na żywo.

Najaktualniejsze informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można w pierwszej edycji specjalnej aplikacji targowej ProfiAuto Show 2016, dostępnej w Google Play i App Store. Wszystkie osoby, które ją pobiorą – będą mogły także kupić bilet na targi za połowę ceny.

CO: ProfiAuto Show 2016

GDZIE: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (obok legendarnego Spodka)

KIEDY: sobota 4 czerwca (w g.10.00-18.00 + show kaskaderskie o 18.30) oraz niedziela 5 czerwca (w g. 10.00-16.00)

###

O ProfiAuto:

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz PitStopów ProfiAuto. ProfiAuto jest również sponsorem Waldemara Kluzy, mistrza (2011) oraz podwójnego wicemistrza (2012 i 2014) w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?