Debiut "Byśkiego" i "Wiślaka" w Fieście R5 na Barbórce!

TVN Turbo Rally Team przed 55
TVN Turbo Rally Team przed 55
Łukasz Byśkiniewicz reprezentujący barwy TVN Turbo Rally Teamu przygotował prawdziwą niespodziankę na zamykający sezon sportów motorowych w Polsce 55. Rajd Barbórka. W tej kultowej i prestiżowej imprezie wystartuje Fordem Fiesta R5, a na jego prawy fotel powraca rajdowa legenda wśród pilotów - Maciej Wisławski. Dla „Byśkiego” i „Wiślaka” będzie to siódmy wspólny start w warszawskiej Barbórce i jednocześnie debiut ich obu w samochodzie klasy R5. Warszawsko-skierniewicki duet co roku świetnie spisuje się podczas tej imprezy.

Łukasz Byśkiniewicz:

Kultowy Rajd Barbórka w Fordzie Fiesta R5- co chwilę się szczypię, aby uwierzyć, że to prawda. Marzenia się spełniają, gdy ciężko się pracuje, wierzy w to co robi i otacza wspaniałymi ludźmi, którzy pomagają krok po kroku te marzenia realizować. Po trudnym sezonie na koniec roku wsiadamy do topowej rajdówki. Na prawy fotel na Rajd Barbórka powraca Maciek Wisławski, z którym co roku świetnie nam szło na warszawskich próbach. To dla nas debiut w aucie klasy R5. Konkurencja ma za sobą kilka lat startów podobnymi autami. Plan to jechać żwawo, świetnie się bawić i w ramach „Kryterium Asów” pojechać najsłynniejszy odcinek specjalny w Polsce, czyli „Panią Karową”. Pamiętam jak stałem tam jako dwunastolatek i podziwiałem z Tatą ryczące rajdówki. Jedziemy mocnym składem, ponieważ naszych barw bronić też będzie startujący w Mistrzostwach Europy Aleks Zawada, który powalczy Oplem Adamem R2. Chciałbym serdecznie podziękować za wspólny wysiłek i zaufanie naszym Partnerom, bez których start tym wspaniałym autem byłby niemożliwy. Dziękuję firmom: NOVOL, MY TAXI, Premio Opony-Autoserwis, TEDEX, I Planet Radom, BYŚ, Tekom Technologia.

Maciej Wisławski:

To mój trzydziesty start w Rajdzie Barbórka, a z Łukaszem siódmy. Jestem szczęśliwy i pozytywnie zaskoczony, że jedziemy razem, ponieważ podczas Rajdu Barbórka towarzyszyły nam liczne sukcesy. To zaskoczenie jest o tyle większe, że zasiądziemy w samochodzie z napędem na cztery koła. Ford Fiesta R5 to marzenie wielu kierowców i jestem dumny, że Łukaszowi udało się je zrealizować. Trzymajcie za nas kciuki!

podziel się:

Pozostałe wiadomości