Byśkiniewicz i Siatkowski w Rajdzie Śląska!

Byśkiniewicz i Siatkowski w Rajdzie Śląska!
Byśkiniewicz i Siatkowski w Rajdzie Śląska!
Prawie 110 km odcinków specjalnych i prawie 700 kilometrów tras dojazdowych. Z taką trasą oraz rywalami zmierza się Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski podczas Rajdu Śląska, który rozegrany zostanie od 9 do 11 września. Reprezentanci TVN Turbo Rally Teamu tradycyjnie wystartują Hyundaiem i20 R5 podstawionym i obsługiwanym przez APR Motorsport oraz Kumiega Racing.

Do Rajdu Śląska z bazą na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zgłosiło się blisko 100 załóg, z czego aż 10 skorzysta z najmocniejszych samochodów klasy Rally2/R5. Byśkiniewicz i Siatkowski po bardzo udanym Rajdzie Rzeszowskim chcieliby powtórzyć szybką i skuteczną jazdę celując w TOP5 klasyfikacji generalnej rajdu.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Organizator tegorocznego Rajd Śląska dość mocno zmodyfikował trasę względem poprzednich edycji. Odcinki specjalne zostały wyznaczone na dużym obszarze Województwa Śląskiego. Będziemy się ścigać na południu i północy województwa pokonując prawie 700 kilometrów tras dojazdowych. Jak na rajd zaliczany do Mistrzostw Polski to bardzo dużo. Można powiedzieć, że oprócz rywalizacji sportowej jest to impreza krajoznawcza. Patrząc na lokalizację nowych oesów, można stwierdzić, że charakterystyka rajdu trochę się zmieni, ponieważ północ województwa nie jest pagórkowata. Cieszę się, że organizator przygotował widowiskowe odcinki w Katowicach oraz pod Stadionem Śląskim, gdzie zaprezentujemy się przed tłumami kibiców. Jak zawsze mamy mocną stawkę 10 załóg w najmocniejszych samochodach Rally2 i R5. Po bardzo wysokim 5. miejscu w sierpniowym Rajdzie Rzeszowskim chcielibyśmy pojechać równie dobrym tempem i bez błędów, tym bardziej, że rajd przebiega na terenie siedziby naszego głównego Partnera firmy Auto Partner. Odcinek testowy, który zlokalizowany jest w Bieruniu znajduje się właśnie tuż obok siedziby. Damy z nas wszystko, aby przejechać ten rajd jak najlepiej. Dziękuję naszym pozostałym Partnerom, za kolejny start: MaXgear, Blachy Pruszyński, TEKOM Technologia, Kratki, BYŚ- Gospodarka Odpadami, Michelin Motorsport Poland. Zapraszam także na relacje newsowe z rajdu na antenach grupy TVN Discovery.”

Daniel Siatkowski:

„Przed nami długi Rajd Śląska z dużą ilością kilometrów do przejechania. Mamy kilka znanych odcinków specjalnych z poprzednich lat oraz kilka nowych, które organizator wyznaczył na zupełnie nieznanych terenach w sporej odległości, od pozostałych prób. Jesteśmy dobrze nastawieni do tego rajdu i zmotywowani, aby pojechać szybko i bezbłędnie. Zapowiada się deszczowa pogoda co z pewnością podniesie poprzeczkę rudności. Stawka jest bardzo mocna. Każdy chce wygrać i być jak najwyżej, a to zapowiada ciekawą walkę i piękne widowisko. Zachęcam wszystkich do kibicowania i śledzenia rajdu.”

podziel się:

Pozostałe wiadomości