Byśkiniewicz i Cieślar gotowi na Rajd Śląska!

Byśkiniewicz i Cieślar gotowi na Rajd Śląska
Byśkiniewicz i Cieślar gotowi na Rajd Śląska
Przejazdem przez rampę startową, zlokalizowaną pod Spodkiem w Katowicach, w piątkowy wieczór rozpocznie się 5. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski- Rajd Śląska. W stolicy województwa śląskiego nie zabraknie także liderów klasy 3: Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara. Załoga TVN TURBO pojawi się na Rajdzie Śląska tuż po bardzo udanym, treningowym starcie w rundzie Tarmac Masters na Dolnym Śląsku, gdzie zajęła 2. miejsce w swojej klasie.

Byśkiniewicz i Cieślar od początku sezonu pokazują, że są w wysokiej formie. Na 4 rozegrany rajdy Mistrzostw Polski wygrali 3 i posiadają dużą, 39-cio punktową przewagę nad drugą załogą. W najbliższym rajdzie za zwycięstwo do zdobycia jest maksymalnie 35 oczek.

Do Rajdu Śląska zgłosiło się przeszło 100 załóg. Trasa składa się z 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 101 km. Zmagania rozpoczną się już piątek 10 września o godz. 20:00, zaraz po oficjalnej ceremonii startu, widowiskową próbą pod Stadionem Śląskim. Na sobotę organizator zaplanował 8 odcinków w okolicach Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia- Zdroju, Chybia, a jeden z nich w centrum Katowic koło Spodka.

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar podkreślają, że są bardzo dobrze przygotowani i gotowi do starań o kolejne zwycięstwo.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Na Rajd Śląska jedziemy praktycznie prosto z Dolnego Śląska, gdzie wystartowaliśmy w rajdzie zaliczanym do cyklu Tarmac Masters. Odcinki w okolicach Jedliny Zdroju pozwoliły nam bardzo dobrze przygotować się do tego, co nas czeka w najbliższy weekend na Śląsku. Wypracowaliśmy bardzo dobre nastawy i wierzę, że przełoży się to na komfort za kierownicą, pewność w prowadzeniu, a co za tym idzie- na szybką jazdę. Wiem, że nasi groźni rywale- Radek Typa i Kamil Bolek- będą chcieli wygrać na Śląsku. Ale nasz plan jest taki sam, więc zapowiada to arcy ciekawą rywalizację w naszej klasie 3, gdzie startują identyczne samochody, czyli czteronapędowe Fiesty Rally3 przygotowywane przez APR Motorsport i Kumiega Racing. Jeśli chodzi o sytuację punktową to wypracowaliśmy komfortową przewagę, ale w rajdach nie ma nic pewnego, więc do każdego startu podchodzimy z takim samym skupieniem i pokorą do konkurentów. Cieszę się, że organizator przygotował nowe odcinki specjalne w tym jeden w centrum Katowic pod Spodkiem. Ścigać się będziemy także pod Stadionem Śląskim oraz na kultowych fragmentach z poprzednich edycji.

Rajd Śląska jest dla mnie wyjątkowy jeszcze z jednego względu- odbywa się na terenie naszego głównego Partnera, firmy Auto Partner, właściciela marki MaXgear. Piątkowy odcinek testowy zlokalizowany jest w Bieruniu, czyli w miejscowości, gdzie znajduje się centrala dystrybutora części samochodowych. Nasze starty wspierane są również przez: Blachy Pruszyński, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Polska, Siren7 oraz TVN TURBO.”Zbigniew Cieślar:

„Na Rajd Śląska zawsze czekam z utęsknieniem, ponieważ jestem Ślązakiem i jest to mój domowy rajd. Bardzo się cieszę, że będę mógł zaprezentować się z Łukaszem przed moją rodziną i znajomymi. Wiem, że szykuje się duża, śląska grupa kibicowska, która doda nam dodatkowego kopa. Nie mogę się doczekać, aby pokazać im, jak szybko przemieszcza się nasza Fiesta Rally3. Wiem, że tu wielu kibiców jeszcze nie widziało naszego nowego samochodu na żywo w akcji. Zawsze priorytetem jest meta, ale jako sportowcy myślimy o najwyższych miejscach na mecie. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ w miniony weekend startowaliśmy na Dolny Śląsku i mamy świetne nastawy zawieszenia dopasowane do warunków, które nas czekają. Przed nami emocjonujący weekend i wspaniałe trasy. Szczególnie ważny będzie odcinek Chybie o długości 24 kilometrów. Do zobaczenia na starcie, przy trasie i na mecie!.”

podziel się:

Pozostałe wiadomości